how to build a website

Antalya'da bulunan devlet müzik okulları

antalya-devlet-konservatuvari-muzik-ve-bale-ilkogretim-okulu

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale İlköğretim Okulu

Okulun amacı, müziğe yeteneği olan çocukları küçük yaşlardan itibaren eğitmek ve topluma kazandırmaktır. Yarı zamanlı olan bu okuldan mezun olan öğrenciler tam zamanli lise bölümüne devam etmektedirler. Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan okul, müzik bölümünde, müzik enstrumanı ve solfej ağırlıklı eğitim vermektedir. Okul müfredatında; yaylı çalgılar, üflemeli çalgılar, piyano, gitar ve bale olmak üzere beş ana dal bulunmaktadır.

antalya-devlet-konservatuvari

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi

Bu okul, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı'nın uygulamış olduğu yönetmeliğe göre 4 yıllık bir eğitim vermektedir. İlkokuldan mezun ve 15 yaşını bitirmemiş öğrencileri özel yetenek sınavı ile okula almaktadırlar. Bu okuldan mezun olan öğrenciler konservatuvarın lisans bölümüne devam etmektedirler.

konservatuvar-hazirlik-dersleri

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Lisans Devresi

Tam zamanlı ve 4 yıllık bir eğitim verilmektedir. Okula girmek için iki aşamalı yetenek sınavından geçer seviyede puan almak gerekmektedir. Bu okulu bitiren öğrenciler akademik bir meslek sahibi olarak hayata atılacaklardır.

konservatuvar-hazirlik

Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği

Bu okulda, müzik öğretmenliği programı verilmektedir. Yetenek sınavı ile öğrenci alınmaktadır. Dört yıl süren bu programı bitiren öğrenciler tüm ilk ve ortaöğretim kurumlarında müzik öğretmeni olarak  çalışabilmektedirler.

atso-guzel-sanatlar-lisesi

ATSO Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü

Atso Güzel Sanatlar Lisesi, Anadolu Lisesi statüsünde olup, ortaokulu bitiren tüm öğrenciler başvurabilir. Okula öğrenciler özel yetenek sınavı ile kabul edilirler. Bu okulun mezunları; güzel sanatlar fakültelerine, eğitim fakültelerine, konservatuvarlara, ya da diğer yüksek öğrenim programlarına yetenek sınavları ile girerler. 

ismail-baha-surelsan-konservatuvari

İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı

35 yaşını aşmamış herkesin yetenek sınavı ile girebileceği bir okuldur. 3 yıl sürmektedir. Mezunlara mezuniyet belgesi verilmektedir. Bu belge diploma yerine geçmemektedir. Ancak aldığınız sertifika, bu işi bildiğinizi gösteren bir belgedir.

Bizi sosyal medyadan takip edin !

ABONE OLUN

E-mail ile haber almak için abone olun.