Antalya Keman Dersleri

Keman kursu kimler tarafından veriliyor?

Keman derslerimiz, Antalya Kaleiçi’ne çok yakın olan sanat merkezimizde, konservatuvar mezunu ve konservatuvarlarda eğitim veren Türkiye’nin en kalifiye öğretmenleri tarafından verilmektedir. 5 yaşından itibaren her yaşa uygun olarak yapılan derslerimiz bire bir özel olarak yapılmaktadır. Konservatuvarlara hazırlık programlarımız ve konservatuvar eğitimine destek programlarımız ile başarınızı arttırma garantisi veriyoruz. Eğer bu işi ciddiye alıyor ve gerçekten başarmak istiyorsanız ROCK MARKET ANTALYA SANAT MERKEZİ’mize gelin ve tanışalım.

Telefonumuz : 0532 576 67 10
e-mail : info@rock-market.com

Antalya'da iyi bir keman kursu alabilmek mümkün müdür?

Türkiye'de ve Antalya'da oldukça fazla keman öğretmeni bulunmasına rağmen ne yazık ki diplomalı öğretmenler diğer büyük illerimize kıyasla oldukça azdır. Ancak hatırlatmak isteriz ki keman gibi zor ve ciddi bir müzik aletinin dersini konservatuvar mezunu ve ders verme tecrübesi olan bir öğretmenden almanızda fayda var. Paranızı ve zamanınızı harcamadan önce bunu göz önünde bulundurmalısınız.

Keman, kısaca nasıl bir enstrumandır?

Keman, senfoni orkestralarında en önemli müzik aletidir. Orkestranın baş kemancısı orkestra şefinden sonra gelen en önemli kişidir. Konser başlamadan önce sahneye orkestra şefi ile birlikte gelirler. Bu değerli ve lider enstrumanı öğrenmek de oldukça fazla çalışma ve emek ister. 

Nikola Tesla : Evrenin gizemini anlamak istiyorsanız, varolan herşeyi; enerji, frekans ve titreşim açısından düşünün ! 

Keman sanatçıları, matematik ve fizik formüllerini bilmese de, fizik kanunlarını diğer kişlere göre daha fazla hissetmektedirler. Keman çalmanın farklı algıları açtığı kesinlikle doğrudur. En başta titreşimleri ve enerji dönüşümlerini hissedersiniz. Ünlü bilim adamı Nikola Tesla şöyle demiştir."Evrenin gizemini anlamak istiyorsanız, varolan herşeyi; enerji, frekans ve titreşim açısından düşünün”. Bir müzik aletini, (özellikle de keman) çaldığımızda bunların üçünü de hücrelerimizin çekirdeğine kadar hissetmekteyiz. Ünlü bilimadamı Albert Einstein 6 yaşındayken keman çalmaya başlamıştır ve 13 yaşına geldiğinde Mozart'ın eserlerini hatasız olarak çalmıştır. Ünlü görelilik kanununu keman sayesinde bulmuştur. Bununla ilgili "Mozart Galaktik Bir Sırrın Kilidini Nasıl Açtı?" başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Keman, ayrıca tarihte birçok bilim adamına ilham vermiş bir enstrumandır.

Keman çalmayı öğrenmek için nasıl bir enstruman almalısınız?
Keman öğrenmek için hatasız ve düzgün ses verebilen bir enstruman şarttır. Piyasada sadece ticari amaçlarla satılan kalitesiz bir çok keman bulunmaktadır. Bu kemanlar sadece öğrencinin müzikten soğumasına sebep olmaktadır. Ebeveynlerin bu konuda bilinçli olması gerekir.

Keman satın almadan önce "Müzik aleti satın alırken bilmeniz gereken şeyler" başlıklı yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Kemanlar ve keman dersleri konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için Rock Market Antalya'ya bekleriz.

Telefonumuz : 0532 576 67 10
e-mail : info@rock-market.com
facebook : 
https://www.facebook.com/rockmarketantalya/


O bir virtüöz...

Mikhail Mahmudov, Özbekistan asıllı keman virtüözü..

Mikhail Mahmudov, 2 Ocak 1956 tarihinde Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te dünyaya geldi. 6 yaşında keman çalmaya başladı. 1963-1974 yılları arasında 11 yıl boyunca Özbekistan’ın en büyük ve en önemli müzik okulu olan Taşkent Uspensky Devlet Aşrafi Konservatuvarında keman ve piyano eğitimi aldı. Bu okulu birincilikle bitirdi ve Mark Nikolayeviç Zayko ile çalışma fırsatı buldu. Mikail Mahmudov, 18 yaşındayken Rusya’nın Moskova şehrine yerleşti.1974-1981 yılları arasında 7 yıl boyunca Moskava Tchaikovsky Devlet Konservatuvarında keman ve piyano eğitimi aldı. Bu konservatuvarda Rusya’nın en ünlü keman virtüözlerinden biri olan Andrey Borisoviç Korsakov’dan keman dersleri aldı. Ayrıca Moskova Devlet Konservatuvarında ünlü keman virtüözü Prof. Leonig Borisoviç Kogan ile birlikte çalışmalar yaptı.

PROFESYONEL ÇALIŞMALARI

1981-1986 yılları arasında Özbekistan Taşkent Merkez Devlet Akademik Opera ve Balesinde birinci kemancı olarak çalıştı.

1986-1989 yılları arasında Özbekistan Solistler Orkestrası’nda çalıştı. Bu orkestra ile birlikte bütün dünya ülkelerini kapsayan turnelere çıktı.

1989-1993 yılları arasında Özbekistan Oda ve Senfoni Orkestrasında 4 yıl boyunca solist olarak bütün dünya ülkelerini kapsayan turnelere katıldı.

Ayrıca 1981-1993 yılları arasında Taşkent Uspensky Devlet Aşrafi Konservatuvarında keman öğretmeni olarak görev yaptı.

1993 yılında Türkiye’ye geldi ve 1993-2000 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde öğretmen olarak, ve Bilkent Akademik Senfoni Orkestrası’nda birinci keman sanatçısı olarak çalıştı. Profesör Server Ganiev ile birlike çalıştı ve Türkiye’de birçok yurtiçi turnelerine ve Anadolu festivallerine katıldı.

Mikail Mahmudov; Rusça, Almanca, Özbekçe, İngilizce ve Türkçe dillerini bilmektedir.

KATILDIĞI KONSER VE TURNELER

Rusya bütün şehirler
Sibirya bütün şehirleri
Azerbaycan – Bakü
İtalya-Roma, San Remo, Neapol
Beyaz Rusya-Brest, Minsk, Vitebsk
Ukrayna bütün şehirleri
Özbekistan bütün şehirleri
Türkiye Bütün şehirleri
Türkmenistan – Aşkabat
Moldava – Kişinov
Gürcistan – Tiflis
Kazakistan – Bütün şehirleri

Tacikistan - Duşanbe
Almanya – Drezden - Berlin – Leipzig
Polonya – Varşova – Lodz, Krakov
Hong Kong
Tayland – Bank-ko
Etyopya – Adis abeda – Harar
Estonya – Talin
Latvia – Riga – Kaunas
Litvanya – Vilnüs
Pakistan – Karaçi
Hindistan – Yeni Delhi

KAYITLARI :
Mikhail Mahmudov “Meridians Of The Music” adlı bir müzik albümü yapmıştır.Blog sitemizden kemanlar, keman öğretmenleri, keman yapımı ve keman yapımcıları hakkında yazılarımızı okuyabilirsiniz.