DERSLER

 
 
 

Antalya'da piyano dersleri yurtdışında konservatuvar eğitimlerini tamamlamış Türkiye'nin en iyi piyano öğretmenleri tarafından Rock Market Antalya'da verilmektedir.

Antalya'da piyano derslerinde bir ilke imza attık...

Piyano ya da müzik eğitimine kaç yaşında başlanmalı?
Wolfgang Amadeus Mozart piyano çalmaya 3 yaşında başladı ve ilk eserini 5 yaşındayken yazdı. Çocuklar müzik ve piyano eğitimine 3 yaşından itibaren başlayabilirler. Bilinmesi gereken en önemli nokta küçük çocuklarda odaklanma süresi çok kısadır. Bu süreyi geçtiğiniz anda piyanoya ya da müziğe küsebilirler. Müzik derslerinin çok hassas bir dengede işlenmesi gerekir. Ne yazık ki bu dengeyi bilmeyen birçok eğitimcinin hatası yüzünden yetenekler ziyan olup gitmektedir.

Pedagog eşliğinde piyano dersleri...

4-12 yaş arası piyano derslerimizi pegagog ve ebeveyn eşliğinde yapıyoruz. Böylece çocuklardaki dikkat eksikliği, aşırı hareketlilik(hiperaktivite), gece korkuları, okul korkusu, tikler, kekemelik gibi bir takım psikolojik problemleri de çözerek piyano öğretiyoruz.


Antalya Şan Dersleri; Çok iyi bir solist mi olmak istiyorsunuz ya da amatör olarak sadece güzel şarkı mı söylemek istiyorsunuz? Belki de bir yarışmaya katılıp iyi bir dereceye girip çevrenizde popüler olmak istiyorsunuz.. Antalya'da Avrupa standartlarında bir şan kursu almak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz. 


Antalya Klasik Gitar Dersleri; Klasik gitar tüm gitar türlerinin atasıdır. Klasik gitarda çalınan genel müzik tarzı klasik müziktir. Ancak günümüzde dünya popüler müziği, caz ve blues gibi bir çok müzik tarzında da klasik gitarlar kullanılmaktadır. Antalya'da klasik gitar kurslarımız klasik formda ve diğer formlarda verilmektedir. Klasik gitar eğitimlerinde dersler teknik, teori ve solfej olmak üzere 3 ana bölümde yapılmaktadır. Daha detaylı bilgi için bizimle mail veya telefon ile iletişime geçebilirsiniz.


Antalya Elektro Gitar Dersleri; Elektro gitar derslerimiz alanında uzman öğretmenimiz tarafından profesyonel ve amatör tüm gitaristlere Hollywood'un meşhur "Musician Institue" programına  uygun olarak verilmektedir. Dersler teknik ve teori olarak iki bölümde işlenmektedir. Ünlü gitarist Frank Gambale'nin sweep picking ve economic picking teknikleri öğretilmekte ve rock, blues ve caz tarzlarında kullanılan tüm diziler ile emprovizasyon mantığı öğretilmektedir.


Antalya Bas Gitar Dersleri; Doğru teknik ile saat gibi bas gitar çalabilmek, Marcus Miller gibi slap atabilmek, Victor Wooten gibi solo atabilmek  istiyorsanız hemen bize gelin.. Hızlandırılmış bas gitar öğretim tekniğimizle tanışın! Bas gitar eğitimlerimizde öncelikle metronom gibi çalabilmenin ve tüm müzik grubunu parmaklarınıza bağımlı hale getirmenin sırları öğretilmektedir. İyi bir müzik grubunun başarısı bas gitaristin başarısına bağlıdır.


Antalya Yan Flüt Dersleri; Yan flüt, sesi insana en çok huzur veren enstrumanlardan biridir. Nefesli bir enstrumandır ve doğru diyafram tekniği kullanılarak çalınır. Öğrenilmesi sabır, emek ve azim ister. Yanlış teknikle çalınırsa baş dönmelerine ve karın kramplarına sebep olabilir. Eğitimi uzmanlık gerektiren bir enstrumandır.

Yan flüt çalmak için ellerin ve ciğer kapasitesinin yeterince gelişmiş olması gerekir. Bu yüzden flüte en erken başlama yaşı 7-8'dir. Yan flüt derslerimiz uzman flüt öğretmeni tarafından birebir olarak titizlikle verilmektedir. 

Yan flüt satın alırken bilinmesi gereken unsurlar;

Flüt kelimesi latince "Flare" yani "akmak"tan gelmektedir. Birçok öğrenci flütü gümüş kaplanmış metallerden yapılmıştır. Bu metallerin %70 oranı bakır, %30 oranı ise çinkodur. Gümüş kaplanmış flütler daha yumuşak bir sese sahiptir. Birçok profesyonel flütçü, gümüş oranı %92,5 olan flütleri tercih etmektedir. Ancak James Galway gibi bazı flütçüler diğer metallerden yapılmış flütleri tercih etmektedir. Altın flütler ise 14-ayar altın veya 18-ayar altın gibi çeşitli saflıklarda yapılmaktadır. 14-ayar altın flütler, altın, gümüş ve bakır karıştırılarak imal edilirler. Flütte bakır oranı yüksekse flüt renk tonu kırmızıya dönük olur, eğer gümüş oranı yüksekse flüt renk tonu sarıya dönük olur. Konser salonunda çalınan 14-ayar altın bir flüt etrafa ışıltılar saçar. Dünyadaki en iyi sesli flütler altın flütlerdir. Altın yan flütler oldukça pahalıdırlar ve fiyatları 100.000 TL ile 600.000 TL arasında değişmektedir.


Antalya Klarnet Dersleri; Klarnetin birçok çeşidi olmasıyla birlikte Türkiye'de klarnet denilince akla ilk gelen Türk Sanat Müziği ve sol klarnettir. Sol klarneti Türk klarneti diye adlandıranlar da vardır. Öğrenmesi zor bir enstruman değildir, ancak sabır ve emek ister. Klarnet sesi muhteşemdir. İnsana huzur ve neşe verir. Ancak daha muhteşem olan bir şey daha; klarnet çalmak.. 

Eğer klarnet dinlemeyi seviyorsanız, ve öğrenmeye hevesiniz varsa hiç beklemeyin.. "Bu enstrumanı çalmaya neden daha önce başlamadım?" diyeceksiniz..

Profesyonel klarnet öğretmenimizle tanışın..


Antalya Bateri Dersleri; Bateri çalmak için gelişmiş fiziksel özelliklere veya harika bir yeteneğe sahip olmak zorunda değilsiniz. Müzik teorisini de bilmek zorunda değilsiniz. Bateri çalmak stresi azaltır ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Kan basıncını düşürdüğü ve stres hormonlarını azalttığı bilim insanlarınca ispatlanmıştır. 

Çalışmalar insan beyninin iki yarımküresinin sıklıkla farklı seviyelerde ve farklı frekanslarda çalıştığını göstermiştir. Bateri çalışmaları beynin her iki yarımküresinin de aynı anda çalışmasını sağlamakta ve iki beyin yarımküresinin de beyin dalgalarını senkronize etmektedir. Bu koordinasyon kişinin bilincini açmakta, kavrama yeteneğini geliştirmekte ve yaratıcılığını arttırmaktadır.

Bateri dünya'nın en eğlenceli enstrumanıdır.

Bateri derslerimiz stüdyomuzda birebir olarak verilmektedir.


Antalya Ney Dersleri; M.Ö.5000 yıllarından itibaren kullanılan Ney müzik aleti, günümüzde Türk enstrumanı olarak anılmaktadır ve tasavvuf müziğinin bir sembolü haline gelmiştir. Ney için "çalmak" kelimesi yerine "üflemek" tabiri kullanılır.  Üflemenin mecazi anlamının kaynağı İslam'da Allah'ın insanı yaratırken ruhu üflemiş olmasıdır.  Bir başka unsur da; ney üflerken, tasavvufta "O" anlamına gelen "hû" sesi çıkmaktadır. Ney derslerinde başarının sırrı, birincisi sabır, ikincisi azim üçüncüsü de bol çalışmadır. Bu muhteşem enstrumanı üflemeye başladığınızda kendinizde olan değişikliklere inanamayacaksınız.

Ney dersleri Antalya'da Kaleiçine sadece 25 metre uzaklıktaki merkezimizde Rock Market Antalya'da birebir veya grup olarak yapılmaktadır.