DERSLER

 
 
 

Antalya'da piyano dersleri yurtdışında konservatuvar eğitimlerini tamamlamış Türkiye'nin en iyi piyano öğretmenleri tarafından Rock Market Antalya'da verilmektedir.

Antalya'da piyano derslerinde bir ilke imza attık...

Piyano ya da müzik eğitimine kaç yaşında başlanmalı?
Wolfgang Amadeus Mozart piyano çalmaya 3 yaşında başladı ve ilk eserini 5 yaşındayken yazdı. Çocuklar müzik ve piyano eğitimine 3 yaşından itibaren başlayabilirler. Bilinmesi gereken en önemli nokta küçük çocuklarda odaklanma süresi çok kısadır. Bu süreyi geçtiğiniz anda piyanoya ya da müziğe küsebilirler. Müzik derslerinin çok hassas bir dengede işlenmesi gerekir. Ne yazık ki bu dengeyi bilmeyen birçok eğitimcinin hatası yüzünden yetenekler ziyan olup gitmektedir.

Pedagog eşliğinde piyano dersleri...

4-12 yaş arası piyano derslerimizi pegagog ve ebeveyn eşliğinde yapıyoruz. Böylece çocuklardaki dikkat eksikliği, aşırı hareketlilik(hiperaktivite), gece korkuları, okul korkusu, tikler, kekemelik gibi bir takım psikolojik problemleri de çözerek piyano öğretiyoruz.


Antalya Şan Dersleri; Çok iyi bir solist mi olmak istiyorsunuz ya da amatör olarak sadece güzel şarkı mı söylemek istiyorsunuz? Belki de bir yarışmaya katılıp iyi bir dereceye girip çevrenizde popüler olmak istiyorsunuz.. Antalya'da Avrupa standartlarında bir şan kursu almak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz. 


Antalya Klasik Gitar Dersleri; Klasik gitar tüm gitar türlerinin atasıdır. Klasik gitarda çalınan genel müzik tarzı klasik müziktir. Ancak günümüzde dünya popüler müziği, caz ve blues gibi bir çok müzik tarzında da klasik gitarlar kullanılmaktadır. Antalya'da klasik gitar kurslarımız klasik formda ve diğer formlarda verilmektedir. Klasik gitar eğitimlerinde dersler teknik, teori ve solfej olmak üzere 3 ana bölümde yapılmaktadır. Daha detaylı bilgi için bizimle mail veya telefon ile iletişime geçebilirsiniz.


Antalya Elektro Gitar Dersleri; Elektro gitar derslerimiz alanında uzman öğretmenimiz tarafından profesyonel ve amatör tüm gitaristlere Hollywood'un meşhur "Musician Institue" programına  uygun olarak verilmektedir. Dersler teknik ve teori olarak iki bölümde işlenmektedir. Ünlü gitarist Frank Gambale'nin sweep picking ve economic picking teknikleri öğretilmekte ve rock, blues ve caz tarzlarında kullanılan tüm diziler ile emprovizasyon mantığı öğretilmektedir.


Antalya Bas Gitar Dersleri; Doğru teknik ile saat gibi bas gitar çalabilmek, Marcus Miller gibi slap atabilmek, Victor Wooten gibi solo atabilmek  istiyorsanız hemen bize gelin.. Hızlandırılmış bas gitar öğretim tekniğimizle tanışın! Bas gitar eğitimlerimizde öncelikle metronom gibi çalabilmenin ve tüm müzik grubunu parmaklarınıza bağımlı hale getirmenin sırları öğretilmektedir. İyi bir müzik grubunun başarısı bas gitaristin başarısına bağlıdır.


Antalya Keman Dersleri; Keman, senfoni orkestralarında en önemli müzik aletidir. Orkestranın baş kemancısı orkestra şefinden sonra gelen en önemli kişidir. Konser başlamadan önce sahneye orkestra şefi ile birlikte gelirler. Bu değerli ve lider enstrumanı öğrenmek de oldukça fazla çalışma ve emek ister. Türkiye'de ve Antalya'da oldukça fazla keman öğretmeni bulunmaktadır. Ancak hatırlatmak isteriz ki keman gibi zor ve ciddi bir müzik aletinin dersini ancak konservatuvar mezunu ve ders verme tecrübesi olan bir öğretmen vermelidir. 

Keman, ayrıca tarihte birçok bilim adamına ilham vermiş bir enstrumandır. Bunun en güzel örneklerinden biri ünlü bilim adamı Albert Einstein'dir. Albert Einstein, 6 yaşındayken keman çalmaya başlamıştır ve 13 yaşına geldiğinde Mozart'ın eserlerini hatasız olarak çalmıştır.

Keman çalmayı öğrenmek için nasıl bir enstruman almalısınız?
Keman öğrenmek için hatasız ve düzgün ses verebilen bir enstruman şarttır. Piyasada sadece ticari amaçlarla satılan uyduruk bir çok keman bulunmaktadır. Bu kemanlar sadece öğrencinin müzikten soğumasına sebep olmaktadır. Ebeveynlerin bu konuda bilinçli olması gerekir.

Keman ve keman dersleri konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için Rock Market Antalya'ya bekleriz.

Mikhail Mahmudov, Özbekistan asıllı keman virtüözü..

EĞİTİMİ :

Mikhail Mahmudov, 2 Ocak 1956 tarihinde Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te dünyaya geldi. 6 yaşında keman çalmaya başladı. 1963-1974 yılları arasında 11 yıl boyunca Özbekistan’ın en büyük ve en önemli müzik okulu olan Taşkent Uspensky Devlet Aşrafi Konservatuvarında keman ve piyano eğitimi aldı. Bu okulu birincilikle bitirdi ve Mark Nikolayeviç Zayko ile çalışma fırsatı buldu. Mikail Mahmudov, 18 yaşındayken Rusya’nın Moskova şehrine yerleşti.1974-1981 yılları arasında 7 yıl boyunca Moskava Tchaikovsky Devlet Konservatuvarında keman ve piyano eğitimi aldı. Bu konservatuvarda Rusya’nın en ünlü keman virtüözlerinden biri olan Andrey Borisoviç Korsakov’dan keman dersleri aldı. Ayrıca Moskova Devlet Konservatuvarında ünlü keman virtüözü Prof. Leonig Borisoviç Kogan ile birlikte çalışmalar yaptı.

PROFESYONEL ÇALIŞMALARI

1981-1986 yılları arasında Özbekistan Taşkent Merkez Devlet Akademik Opera ve Balesinde birinci kemancı olarak çalıştı.

1986-1989 yılları arasında Özbekistan Solistler Orkestrası’nda çalıştı. Bu orkestra ile birlikte bütün dünya ülkelerini kapsayan turnelere çıktı.

1989-1993 yılları arasında Özbekistan Oda ve Senfoni Orkestrasında 4 yıl boyunca solist olarak bütün dünya ülkelerini kapsayan turnelere katıldı.

Ayrıca 1981-1993 yılları arasında Taşkent Uspensky Devlet Aşrafi Konservatuvarında keman öğretmeni olarak görev yaptı.

1993 yılında Türkiye’ye geldi ve 1993-2000 yılları arasında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde, Bilkent Akademik Senfoni Orkestrası’nda birinci keman sanatçısı ve öğretmen olarak çalıştı. Profesör Server Ganiev ile birlike çalıştı ve Türkiye’de birçok yurtiçi turnelerine ve Anadolu festivallerine katıldı.

Keman virtüözü Mikail Mahmudov; Rusça, Almanca, Özbekçe, İngilizce ve Türkçe dillerini bilmektedir.

KATILDIĞI KONSER VE TURNELER :

Rusya bütün şehirler

Sibirya bütün şehirleri

Azerbaycan – Bakü

İtalya-Roma, San Remo, Neapol

Beyaz Rusya-Brest, Minsk, Vitebsk

Ukrayna bütün şehirleri

Özbekistan bütün şehirleri

Türkiye Bütün şehirleri

Türkmenistan – Aşkabat

Moldava – Kişinov

Gürcistan – Tiflis

Kazakistan – Bütün şehirleri

Tacikistan - Duşanbe

Almanya – Drezden - Berlin – Leipzig

Polonya – Varşova – Lodz, Krakov

Hong Kong

Tayland – Bank-ko

Etyopya – Adis abeda – Harar

Estonya – Talin

Latvia – Riga – Kaunas

Litvanya – Vilnüs

Pakistan – Karaçi

Hindistan – Yeni Delhi

KAYITLARI :

Mikhail Mahmudov “Meridians Of The Music” adlı bir müzik albümü yapmıştır.


Antalya Yan Flüt Dersleri; Yan flüt, sesi insana en çok huzur veren enstrumanlardan biridir. Nefesli bir enstrumandır ve doğru diyafram tekniği kullanılarak çalınır. Öğrenilmesi sabır, emek ve azim ister. Yanlış teknikle çalınırsa baş dönmelerine ve karın kramplarına sebep olabilir. Eğitimi uzmanlık gerektiren bir enstrumandır.

Yan flüt çalmak için ellerin ve ciğer kapasitesinin yeterince gelişmiş olması gerekir. Bu yüzden flüte en erken başlama yaşı 7-8'dir. Yan flüt derslerimiz uzman flüt öğretmeni tarafından birebir olarak titizlikle verilmektedir. 

Yan flüt satın alırken bilinmesi gereken unsurlar;

Flüt kelimesi latince "Flare" yani "akmak"tan gelmektedir. Birçok öğrenci flütü gümüş kaplanmış metallerden yapılmıştır. Bu metallerin %70 oranı bakır, %30 oranı ise çinkodur. Gümüş kaplanmış flütler daha yumuşak bir sese sahiptir. Birçok profesyonel flütçü, gümüş oranı %92,5 olan flütleri tercih etmektedir. Ancak James Galway gibi bazı flütçüler diğer metallerden yapılmış flütleri tercih etmektedir. Altın flütler ise 14-ayar altın veya 18-ayar altın gibi çeşitli saflıklarda yapılmaktadır. 14-ayar altın flütler, altın, gümüş ve bakır karıştırılarak imal edilirler. Flütte bakır oranı yüksekse flüt renk tonu kırmızıya dönük olur, eğer gümüş oranı yüksekse flüt renk tonu sarıya dönük olur. Konser salonunda çalınan 14-ayar altın bir flüt etrafa ışıltılar saçar. Dünyadaki en iyi sesli flütler altın flütlerdir. Altın yan flütler oldukça pahalıdırlar ve fiyatları 100.000 TL ile 600.000 TL arasında değişmektedir.


Antalya Klarnet Dersleri; Klarnetin birçok çeşidi olmasıyla birlikte Türkiye'de klarnet denilince akla ilk gelen Türk Sanat Müziği ve sol klarnettir. Sol klarneti Türk klarneti diye adlandıranlar da vardır. Öğrenmesi zor bir enstruman değildir, ancak sabır ve emek ister. Klarnet sesi muhteşemdir. İnsana huzur ve neşe verir. Ancak daha muhteşem olan bir şey daha; klarnet çalmak.. 

Eğer klarnet dinlemeyi seviyorsanız, ve öğrenmeye hevesiniz varsa hiç beklemeyin.. "Bu enstrumanı çalmaya neden daha önce başlamadım?" diyeceksiniz..

Profesyonel klarnet öğretmenimizle tanışın..


Antalya Bateri Dersleri; Bateri çalmak için gelişmiş fiziksel özelliklere veya harika bir yeteneğe sahip olmak zorunda değilsiniz. Müzik teorisini de bilmek zorunda değilsiniz. Bateri çalmak stresi azaltır ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Kan basıncını düşürdüğü ve stres hormonlarını azalttığı bilim insanlarınca ispatlanmıştır. 

Çalışmalar insan beyninin iki yarımküresinin sıklıkla farklı seviyelerde ve farklı frekanslarda çalıştığını göstermiştir. Bateri çalışmaları beynin her iki yarımküresinin de aynı anda çalışmasını sağlamakta ve iki beyin yarımküresinin de beyin dalgalarını senkronize etmektedir. Bu koordinasyon kişinin bilincini açmakta, kavrama yeteneğini geliştirmekte ve yaratıcılığını arttırmaktadır.

Bateri dünya'nın en eğlenceli enstrumanıdır.

Bateri derslerimiz stüdyomuzda birebir olarak verilmektedir.


Antalya Ney Dersleri; M.Ö.5000 yıllarından itibaren kullanılan Ney müzik aleti, günümüzde Türk enstrumanı olarak anılmaktadır ve tasavvuf müziğinin bir sembolü haline gelmiştir. Ney için "çalmak" kelimesi yerine "üflemek" tabiri kullanılır.  Üflemenin mecazi anlamının kaynağı İslam'da Allah'ın insanı yaratırken ruhu üflemiş olmasıdır.  Bir başka unsur da; ney üflerken, tasavvufta "O" anlamına gelen "hû" sesi çıkmaktadır. Ney derslerinde başarının sırrı, birincisi sabır, ikincisi azim üçüncüsü de bol çalışmadır. Bu muhteşem enstrumanı üflemeye başladığınızda kendinizde olan değişikliklere inanamayacaksınız.

Ney dersleri Antalya'da Kaleiçine sadece 25 metre uzaklıktaki merkezimizde Rock Market Antalya'da birebir veya grup olarak yapılmaktadır.