how to create a site for free

MÜZİK DERSLERİ

antalya-piyano-kursu

Piyano Dersleri

Antalya'da piyano dersleri yurtdışında konservatuvar eğitimlerini tamamlamış Türkiye'nin en iyi piyano öğretmenleri tarafından Rock Market Antalya'da verilmektedir.
Piyano ya da müzik eğitimine kaç yaşında başlanmalı?
Wolfgang Amadeus Mozart piyano çalmaya 3 yaşında başladı ve ilk eserini 5 yaşındayken yazdı. Çocuklar müzik ve piyano eğitimine 3 yaşından itibaren başlayabilirler. Bilinmesi gereken en önemli nokta küçük çocuklarda odaklanma süresi çok kısadır. Bu süreyi geçtiğiniz anda piyanoya ya da müziğe küsebilirler. Müzik derslerinin çok hassas bir dengede işlenmesi gerekir. Ne yazık ki bu dengeyi bilmeyen birçok eğitimcinin hatası yüzünden yetenekler ziyan olup gitmektedir.

antalya-san-kursu

Şan Dersleri

Antalya Şan Dersleri; Çok iyi bir solist mi olmak istiyorsunuz ya da amatör olarak sadece güzel şarkı mı söylemek istiyorsunuz? Belki de bir yarışmaya katılıp iyi bir dereceye girip çevrenizde popüler olmak istiyorsunuz.. Antalya'da Avrupa standartlarında bir şan kursu almak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.

antalya-gitar-kursu

Klasik Gitar Dersleri

Antalya Klasik Gitar Dersleri; Klasik gitar tüm gitar türlerinin atasıdır. Klasik gitarda çalınan genel müzik tarzı klasik müziktir. Ancak günümüzde dünya popüler müziği, caz ve blues gibi bir çok müzik tarzında da klasik gitarlar kullanılmaktadır. Antalya'da klasik gitar kurslarımız klasik formda ve diğer formlarda verilmektedir. Klasik gitar eğitimlerinde dersler teknik, teori ve solfej olmak üzere 3 ana bölümde yapılmaktadır. Daha detaylı bilgi için bizimle mail veya telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

antalya-elektro-gitar-kursu

Elektro Gitar Dersleri

Antalya Elektro Gitar Dersleri; Elektro gitar derslerimiz alanında uzman öğretmenimiz tarafından profesyonel ve amatör tüm gitaristlere Hollywood'un meşhur "Musician Institue" programına uygun olarak verilmektedir. Dersler teknik ve teori olarak iki bölümde işlenmektedir. Ünlü gitarist Frank Gambale'nin sweep picking ve economic picking teknikleri öğretilmekte ve rock, blues ve caz tarzlarında kullanılan tüm diziler ile emprovizasyon mantığı öğretilmektedir.

antalya-bas-gitar-kursu

Bas Gitar Dersleri

Antalya Bas Gitar Dersleri; Doğru teknik ile saat gibi bas gitar çalabilmek, Marcus Miller gibi slap atabilmek, Victor Wooten gibi solo atabilmek istiyorsanız hemen bize gelin.. Hızlandırılmış bas gitar öğretim tekniğimizle tanışın! Bas gitar eğitimlerimizde öncelikle metronom gibi çalabilmenin ve tüm müzik grubunu parmaklarınıza bağımlı hale getirmenin sırları öğretilmektedir. İyi bir müzik grubunun başarısı bas gitaristin başarısına bağlıdır.

antalya-keman-kursu

Keman Dersleri

Keman derslerimiz, Antalya Kaleiçi’ne çok yakın olan sanat merkezimizde, konservatuvar mezunu ve konservatuvarlarda eğitim veren Türkiye’nin en kalifiye öğretmenleri tarafından verilmektedir. 5 yaşından itibaren her yaşa uygun olarak yapılan derslerimiz bire bir özel olarak yapılmaktadır. Konservatuvarlara hazırlık programlarımız ve konservatuvar eğitimine destek programlarımız ile başarınızı arttırma garantisi veriyoruz. Eğer bu işi ciddiye alıyor ve gerçekten başarmak istiyorsanız ROCK MARKET ANTALYA SANAT MERKEZİ’mize gelin ve tanışalım.

antalya-cello-kursu

Çello / Viyolonsel Dersleri

Son yıllarda çok popüler olan bu enstruman, popülerliğinin yanında öğrenmesi ve çalması da oldukça zor bir enstrumandır. Bu yüzden çok emek ve çalışma ister. Şunu unutmayın ki marifet, zor olanı başarmaktır. Zorluklarla gelen bir başarı çok değerlidir.

Çello derslerimiz, konservatuvar mezunu branş öğretmenimiz tarafından verilmektedir.

Hayallerinizi gerçekleştirmeniz ve başarılı bir kişi olmanız için yanınızdayız.

antalya-yan-flut-kursu

Yan Flüt Dersleri

Antalya Yan Flüt Dersleri; Yan flüt, sesi insana en çok huzur veren enstrumanlardan biridir. Nefesli bir enstrumandır ve doğru diyafram tekniği kullanılarak çalınır. Öğrenilmesi sabır, emek ve azim ister. Yanlış teknikle çalınırsa baş dönmelerine ve karın kramplarına sebep olabilir. Eğitimi uzmanlık gerektiren bir enstrumandır.

Yan flüt çalmak için ellerin ve ciğer kapasitesinin yeterince gelişmiş olması gerekir. Bu yüzden flüte en erken başlama yaşı 7-8'dir. Yan flüt derslerimiz uzman flüt öğretmeni tarafından birebir olarak titizlikle verilmektedir.

Yan flüt satın alırken bilinmesi gereken unsurlar;

Flüt kelimesi latince "Flare" yani "akmak"tan gelmektedir. Birçok öğrenci flütü gümüş kaplanmış metallerden yapılmıştır. Bu metallerin %70 oranı bakır, %30 oranı ise çinkodur. Gümüş kaplanmış flütler daha yumuşak bir sese sahiptir. Birçok profesyonel flütçü, gümüş oranı %92,5 olan flütleri tercih etmektedir. Ancak James Galway gibi bazı flütçüler diğer metallerden yapılmış flütleri tercih etmektedir. Altın flütler ise 14-ayar altın veya 18-ayar altın gibi çeşitli saflıklarda yapılmaktadır. 14-ayar altın flütler, altın, gümüş ve bakır karıştırılarak imal edilirler. Flütte bakır oranı yüksekse flüt renk tonu kırmızıya dönük olur, eğer gümüş oranı yüksekse flüt renk tonu sarıya dönük olur. Konser salonunda çalınan 14-ayar altın bir flüt etrafa ışıltılar saçar. Dünyadaki en iyi sesli flütler altın flütlerdir. Altın yan flütler oldukça pahalıdırlar ve fiyatları 100.000 TL ile 600.000 TL arasında değişmektedir.

antalya-klarnet-kursu

Klarnet Dersleri

Antalya Klarnet Dersleri; Klarnetin birçok çeşidi olmasıyla birlikte Türkiye'de klarnet denilince akla ilk gelen Türk Sanat Müziği ve sol klarnettir. Sol klarneti Türk klarneti diye adlandıranlar da vardır. Öğrenmesi zor bir enstruman değildir, ancak sabır ve emek ister. Klarnet sesi muhteşemdir. İnsana huzur ve neşe verir. Ancak daha muhteşem olan bir şey daha; klarnet çalmak..

Eğer klarnet dinlemeyi seviyorsanız, ve öğrenmeye hevesiniz varsa hiç beklemeyin.. "Bu enstrumanı çalmaya neden daha önce başlamadım?" diyeceksiniz..

Profesyonel klarnet öğretmenimizle tanışın..

antalya-bateri-kursu

Bateri Dersleri

Antalya Bateri Dersleri; Bateri çalmak için gelişmiş fiziksel özelliklere veya harika bir yeteneğe sahip olmak zorunda değilsiniz. Müzik teorisini de bilmek zorunda değilsiniz. Bateri çalmak stresi azaltır ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Kan basıncını düşürdüğü ve stres hormonlarını azalttığı bilim insanlarınca ispatlanmıştır.

Çalışmalar insan beyninin iki yarımküresinin sıklıkla farklı seviyelerde ve farklı frekanslarda çalıştığını göstermiştir. Bateri çalışmaları beynin her iki yarımküresinin de aynı anda çalışmasını sağlamakta ve iki beyin yarımküresinin de beyin dalgalarını senkronize etmektedir. Bu koordinasyon kişinin bilincini açmakta, kavrama yeteneğini geliştirmekte ve yaratıcılığını arttırmaktadır.

Bateri dünya'nın en eğlenceli enstrumanıdır.
Bateri derslerimiz stüdyomuzda birebir olarak verilmektedir.

antalya-ney-kursu

Ney Dersleri

Antalya Ney Dersleri; M.Ö.5000 yıllarından itibaren kullanılan Ney müzik aleti, günümüzde Türk enstrumanı olarak anılmaktadır ve tasavvuf müziğinin bir sembolü haline gelmiştir. Ney için "çalmak" kelimesi yerine "üflemek" tabiri kullanılır. Üflemenin mecazi anlamının kaynağı İslam'da Allah'ın insanı yaratırken ruhu üflemiş olmasıdır. Bir başka unsur da; ney üflerken, tasavvufta "O" anlamına gelen "hû" sesi çıkmaktadır. Ney derslerinde başarının sırrı, birincisi sabır, ikincisi azim üçüncüsü de bol çalışmadır. Bu muhteşem enstrumanı üflemeye başladığınızda kendinizde olan değişikliklere inanamayacaksınız.

Ney dersleri Antalya'da Kaleiçine sadece 25 metre uzaklıktaki merkezimizde Rock Market Antalya'da birebir veya grup olarak yapılmaktadır.

antalya-saz-kursu

Saz - bağlama Dersleri

Saz ve bağlama derslerimiz notalı ve akademik sisteme uygun olarak verilmektedir. Eğer Türk Halk Müziği tutkunuysanız, bilin ki saz veya bağlama çalmak, dinlemekten çok daha keyiflidir. Hayallerinizi ertelemeyin ve unutmayın ki; bir enstruman çalmayı öğrenmek asla pişman olmayacağınız birşeydir.

ABONE OLUN

E-mail ile haber almak için abone olun.