how to develop your own website

MÜZİK DERSLERİ

antalya-piyano-kursu

Piyano Çalışmaları

Antalya'da piyano çalışmalarımız, konservatuvar mezunu, Türkiye'nin en iyi piyanistlerinin iştirakı ile Rock Market Antalya'da yapılmaktadır.
Piyano çalmaya kaç yaşında başlanmalı?
Wolfgang Amadeus Mozart piyano çalmaya 3 yaşında başladı ve ilk eserini 5 yaşındayken yazdı. Çocuklar müzik ve piyano eğitimine 3 yaşından itibaren başlayabilirler. Bilinmesi gereken en önemli nokta küçük çocuklarda odaklanma süresi çok kısadır. Bu süreyi geçtiğiniz anda piyanoya ya da müziğe küsebilirler. Müzik çalışmalarının çok hassas bir dengede yapılması gerekir. Ne yazık ki bu dengeyi bilmeyen birçok kişinin hatası yüzünden yetenekler ziyan olup gitmektedir.

antalya-san-kursu

Şan Çalışmaları

Antalya Şan Çalışmaları; Çok iyi bir solist mi olmak istiyorsunuz ya da amatör olarak sadece güzel şarkı mı söylemek istiyorsunuz? Belki de bir yarışmaya katılıp iyi bir dereceye girip çevrenizde popüler olmak istiyorsunuz.. Avrupa standartlarındaki şan çalışmalarımıza katılmak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.

antalya-gitar-kursu

Klasik Gitar Çalışmaları

Antalya Klasik Gitar Çalışmaları; Klasik gitar tüm gitar türlerinin atasıdır. Klasik gitarda çalınan genel müzik tarzı klasik müziktir. Ancak günümüzde dünya popüler müziği, caz ve blues gibi bir çok müzik tarzında da klasik gitarlar kullanılmaktadır. Antalya'da klasik gitar çalışmalarımız klasik formda ve diğer formlarda yapılmaktadır. Klasik gitar çalışmaları teknik, teori ve solfej olmak üzere 3 ana bölümde yapılmaktadır. Daha detaylı bilgi için bizimle mail veya telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

antalya-elektro-gitar-kursu

Elektro Gitar Çalışmaları

Antalya Elektro Gitar Çalışmaları; Elektro gitar çalışmalarımız, profesyonel elektro gitaristler ile birlikte Hollywood'un meşhur "Musician Institue" programına uygun olarak yapılmaktadır. Çalışmalar teknik ve teori olarak iki bölümde yapılır. Ünlü gitarist Frank Gambale'nin sweep picking, economic picking teknikleri, rock, blues ve caz tarzlarında kullanılan tüm dizilerin kavranması, emprovizasyon mantığı çalışmalarımızın içinde yer almaktadır.

antalya-bas-gitar-kursu

Bas Gitar Çalışmaları

Antalya Bas Gitar Çalışmaları; Doğru teknik ile saat gibi bas gitar çalabilmek, Marcus Miller gibi slap atabilmek, Victor Wooten gibi solo atabilmek istiyorsanız hemen bize katılın.. Metronom gibi bas gitar çalabilmenin ve tüm müzik grubunu parmaklarınıza bağımlı hale getirmenin sırlarını anlamak istiyorsanız çalışmalarımıza katılın. İyi bir müzik grubunun başarısı bas gitaristin başarısına bağlıdır.

antalya-keman-kursu

Keman Çalışmaları

Keman çalışmalarımız, Antalya Kaleiçi’ne çok yakın olan sanat merkezimizde, konservatuvar mezunu, profesyonel keman sanatçıları ile birlikte yapılmaktadır. 5 yaşından itibaren her yaştan kişinin katılabileceği çalışmalarımızla başarınızı arttırma garantisi veriyoruz. Eğer kemanı ciddiye alıyor ve gerçekten başarmak istiyorsanız ROCK MARKET ANTALYA SANAT MERKEZİ’mize gelin ve tanışalım.

antalya-cello-kursu

Çello / Viyolonsel Çalışmaları

Son yıllarda çok popüler olan bu enstruman, popülerliğinin yanında öğrenmesi ve çalması da oldukça zor bir enstrumandır. Bu yüzden çok emek ve çalışma ister. Şunu unutmayın ki marifet, zor olanı başarmaktır. Zorluklarla gelen bir başarı çok değerlidir.

Çello çalışmalarımız, profesyonel çello sanatçıları ile birlikte yapılmaktadır.
Hayallerinizi gerçekleştirmeniz için yanınızdayız.

antalya-yan-flut-kursu

Yan Flüt Çalışmaları

Antalya Yan Flüt Çalışmaları Yan flüt, sesi insana en çok huzur veren enstrumanlardan biridir. Nefesli bir enstrumandır ve doğru diyafram tekniği kullanılarak çalınır. Öğrenilmesi sabır, emek ve azim ister. Yanlış teknikle çalınırsa baş dönmelerine ve karın kramplarına sebep olabilir. Eğitimi uzmanlık gerektiren bir enstrumandır.

Yan flüt çalmak için ellerin ve ciğer kapasitesinin yeterince gelişmiş olması gerekir. Bu yüzden flüte en erken başlama yaşı 7-8'dir. Yan flüt derslerimiz uzman flüt öğretmeni tarafından birebir olarak titizlikle verilmektedir.

Yan flüt satın alırken bilinmesi gereken unsurlar;

Flüt kelimesi latince "Flare" yani "akmak"tan gelmektedir. Birçok öğrenci flütü gümüş kaplanmış metallerden yapılmıştır. Bu metallerin %70 oranı bakır, %30 oranı ise çinkodur. Gümüş kaplanmış flütler daha yumuşak bir sese sahiptir. Birçok profesyonel flütçü, gümüş oranı %92,5 olan flütleri tercih etmektedir. Ancak James Galway gibi bazı flütçüler diğer metallerden yapılmış flütleri tercih etmektedir. Altın flütler ise 14-ayar altın veya 18-ayar altın gibi çeşitli saflıklarda yapılmaktadır. 14-ayar altın flütler, altın, gümüş ve bakır karıştırılarak imal edilirler. Flütte bakır oranı yüksekse flüt renk tonu kırmızıya dönük olur, eğer gümüş oranı yüksekse flüt renk tonu sarıya dönük olur. Konser salonunda çalınan 14-ayar altın bir flüt etrafa ışıltılar saçar. Dünyadaki en iyi sesli flütler altın flütlerdir. Altın yan flütler oldukça pahalıdırlar ve fiyatları 100.000 TL ile 600.000 TL arasında değişmektedir.

antalya-klarnet-kursu

Klarnet Çalışmaları

Antalya Klarnet Dersleri; Klarnetin birçok çeşidi olmasıyla birlikte Türkiye'de klarnet denilince akla ilk gelen Türk Sanat Müziği ve sol klarnettir. Sol klarneti Türk klarneti diye adlandıranlar da vardır. Öğrenmesi zor bir enstruman değildir, ancak sabır ve emek ister. Klarnet sesi muhteşemdir. İnsana huzur ve neşe verir. Ancak daha muhteşem olan bir şey daha; klarnet çalmak..

Eğer klarnet dinlemeyi seviyorsanız, ve öğrenmeye hevesiniz varsa hiç beklemeyin.. "Bu enstrumanı çalmaya neden daha önce başlamadım?" diyeceksiniz..

Profesyonel klarnet öğretmenimizle tanışın..

antalya-bateri-kursu

Bateri Çalışmaları

Antalya Bateri Dersleri; Bateri çalmak için gelişmiş fiziksel özelliklere veya harika bir yeteneğe sahip olmak zorunda değilsiniz. Müzik teorisini de bilmek zorunda değilsiniz. Bateri çalmak stresi azaltır ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Kan basıncını düşürdüğü ve stres hormonlarını azalttığı bilim insanlarınca ispatlanmıştır.

Çalışmalar insan beyninin iki yarımküresinin sıklıkla farklı seviyelerde ve farklı frekanslarda çalıştığını göstermiştir. Bateri çalışmaları beynin her iki yarımküresinin de aynı anda çalışmasını sağlamakta ve iki beyin yarımküresinin de beyin dalgalarını senkronize etmektedir. Bu koordinasyon kişinin bilincini açmakta, kavrama yeteneğini geliştirmekte ve yaratıcılığını arttırmaktadır.

Bateri dünya'nın en eğlenceli enstrumanıdır.
Bateri derslerimiz stüdyomuzda birebir olarak verilmektedir.

antalya-ney-kursu

Ney Çalışmaları

Antalya Ney Dersleri; M.Ö.5000 yıllarından itibaren kullanılan Ney müzik aleti, günümüzde Türk enstrumanı olarak anılmaktadır ve tasavvuf müziğinin bir sembolü haline gelmiştir. Ney için "çalmak" kelimesi yerine "üflemek" tabiri kullanılır. Üflemenin mecazi anlamının kaynağı İslam'da Allah'ın insanı yaratırken ruhu üflemiş olmasıdır. Bir başka unsur da; ney üflerken, tasavvufta "O" anlamına gelen "hû" sesi çıkmaktadır. Ney derslerinde başarının sırrı, birincisi sabır, ikincisi azim üçüncüsü de bol çalışmadır. Bu muhteşem enstrumanı üflemeye başladığınızda kendinizde olan değişikliklere inanamayacaksınız.

Ney dersleri Antalya'da Kaleiçine sadece 25 metre uzaklıktaki merkezimizde Rock Market Antalya'da birebir veya grup olarak yapılmaktadır.

antalya-saz-kursu

Saz - bağlama Çalışmaları

Saz ve bağlama derslerimiz notalı ve akademik sisteme uygun olarak verilmektedir. Eğer Türk Halk Müziği tutkunuysanız, bilin ki saz veya bağlama çalmak, dinlemekten çok daha keyiflidir. Hayallerinizi ertelemeyin ve unutmayın ki; bir enstruman çalmayı öğrenmek asla pişman olmayacağınız birşeydir.

Bizi sosyal medyadan takip edin !

ABONE OLUN

E-mail ile haber almak için abone olun.