free html web templates

NEY DERSLERİ

antalya-ney-kursu

Ney nedir? Nasıl bir enstrumandır?

M.Ö.5000 yıllarından itibaren kullanılan Ney müzik aleti, günümüzde Türk enstrumanı olarak anılmaktadır ve tasavvuf müziğinin bir sembolü haline gelmiştir. Ney için "çalmak" kelimesi yerine "üflemek" tabiri kullanılır. Üflemenin mecazi anlamının kaynağı İslam'da Allah'ın insanı yaratırken ruhu üflemiş olmasıdır. Bir başka unsur da; ney üflerken, tasavvufta "O" anlamına gelen "hû" sesi çıkmaktadır. Ney derslerinde başarının sırrı, birincisi sabır, ikincisi azim üçüncüsü de bol çalışmadır. Bu muhteşem enstrumanı üflemeye başladığınızda kendinizde olan değişikliklere inanamayacaksınız.

ney-dersleri

Ney dersleri nerede yapılmaktadır?

Ney dersleri Antalya'da Kaleiçine çok yakın olan sanat merkezimiz Rock Market Antalya'da dersliklerimizde ve stüdyomuzda birebir veya grup olarak yapılmaktadır.

ney-egitimi

Ney dersleri nasıl yapılmaktadır?

Ney, aslında sadece bir müzik aleti değil, tasavvuf felsefesinin önemli sembollerinden biridir. Ney derslerinde esas olan, tasavvuf felsefesini de öğrenmektir. Tasavvuf'tan ayrı tutulan bir ney kursu amacına ulaşmaz.

Ney derslerimiz, geleneksel olarak işlenmekte olup, ney eğitimi alan öğrencilerimiz tasavvufu da öğrenmekte ve yaşamlarında uygulamaktadırlar.

Bizi sosyal medyadan takip edin !

ABONE OLUN

E-mail ile haber almak için abone olun.