html5 templates


YAN FLÜT DERSLERİ

Antalya Yan Flüt Dersleri

yan-flut-kursu

Yan flüt nasıl bir enstrumandır ?

Yan flüt, sesi insana en çok huzur veren enstrumanlardan biridir. Nefesli bir enstrumandır ve doğru diyafram tekniği kullanılarak çalınır. Öğrenilmesi sabır, emek ve azim ister. Yanlış teknikle çalınırsa baş dönmelerine ve karın kramplarına sebep olabilir. Eğitimi uzmanlık gerektiren bir enstrumandır.

yan-flut-baslama-yasi

Yan flüt çalmaya kaç yaşında başlanabilir?

Yan flüt çalmak için ellerin ve ciğer kapasitesinin yeterince gelişmiş olması gerekir. Bu yüzden flüte en erken başlama yaşı 7-8'dir. Yan flüt derslerimiz uzman flüt öğretmeni tarafından birebir olarak titizlikle verilmektedir.

yan-flut-satin-alirken

Yan flüt satın alırken bilinmesi gereken unsurlar;

Flüt kelimesi latince "Flare" yani "akmak"tan gelmektedir. Birçok öğrenci flütü gümüş kaplanmış metallerden yapılmıştır. Bu metallerin %70 oranı bakır, %30 oranı ise çinkodur. Gümüş kaplanmış flütler daha yumuşak bir sese sahiptir. Birçok profesyonel flütçü, gümüş oranı %92,5 olan flütleri tercih etmektedir. Ancak James Galway gibi bazı flütçüler diğer metallerden yapılmış flütleri tercih etmektedir. Altın flütler ise 14-ayar altın veya 18-ayar altın gibi çeşitli saflıklarda yapılmaktadır. 14-ayar altın flütler, altın, gümüş ve bakır karıştırılarak imal edilirler. Flütte bakır oranı yüksekse flüt renk tonu kırmızıya dönük olur, eğer gümüş oranı yüksekse flüt renk tonu sarıya dönük olur. Konser salonunda çalınan 14-ayar altın bir flüt etrafa ışıltılar saçar. Dünyadaki en iyi sesli flütler altın flütlerdir. Altın yan flütler oldukça pahalıdırlar ve fiyatları 150.000 TL ile 800.000 TL arasında değişmektedir. 

Bizi sosyal medyadan takip edin !

ABONE OLUN

E-mail ile haber almak için abone olun.